Będzie Ci łatwiej.

Pomyśl o jakimś nawyku, którego kiedyś chciałeś się pozbyć.

Czy przyszło Ci to łatwo? Pewnie nie. Dla większości ludzi pozbywanie się niechcianych nawyków jest niezmiernie trudne i potrzebują na to sporo czasu. Byłoby łatwe – gdyby zmiana mogła się dokonać świadomie!

W rzeczywistości zmiany wcale nie są łatwe. Wiele osób robi to samo rok za rokiem i narzeka na te sytuacje. Można to zmienić ?

Zmiany nie są łatwe do osiągnięcia a dzieje się tak dlatego, że nie ułożyliśmy sobie dobrych stosunków z naszym Nieświadomym Umysłem. W otaczającym nas świecie ludzie najczęściej nie są w dobrych stosunkach ze swoim Nieświadomym Umysłem i dlatego tak trudno im się zmienić.

Twój Nieświadomy Umysł bardzo chciałby ułożyć

sobie dobre stosunki z Twoim Świadomym Umysłem. Faktycznie Twój Nieświadomy Umysł bardzo tego pragnie i podziwia Twój świadomy umysł . W taki sposób jak młodsze rodzeństwo podziwia swojego starszego brata .

Ta część Twojego umysłu oczekuje od Ciebie wskazówek i wsparcia

i w zamian za to gotowa jest zrobić wszystko o co poprosisz, gdyby Tylko wiedziała jak tego dokonać. Jeśli odnosisz wrażenie, że Twój Nieświadomy Umysł nie ułożył sobie dobrych stosunków z Twoim Świadomym Umysłem, to najprawdopodobniej dzieje się tak ponieważ Twój świadomy umysł otrzymywał od Ciebie dezorientujące, zagmatwane komunikaty. –

Twój Nieświadomy Umysł nie potrafi przetwarzać przeczeń.

To prawda. Co więcej, dotyczy to również Twojego świadomego umysłu. Zastanów się nad tym: nie możesz myśleć o tym, o czym nie chciałbyś nie myśleć, bez myślenia o tym. Na przykład, gdybym Ci powiedział: „Nie myśl o niebieskim słoniu ”, o czym byś pomyślał? Jeśli nie zostałeś poddany specjalnemu semantycznemu szkoleniu, to z pewnością pomyślałeś o niebieskim słoniu ! Chociaż wyraźnie Cię prosiłem, żebyś tego nie robił.
W miarę upływu lat większość ludzi mówi sobie „Nie chcę myśleć o niebieskich słoniach .” Czy wchodząc do gabinetu szefa mówisz „Mam nadzieję, że dzisiaj się nie wkurzy tak jak to miało miejsce ostatnio.”? Czy zaczynając nowy związek mówisz „Mam nadzieję, że tym razem moje uczucia nie zostaną zranione”? A co z reprezentantem handlowym mającym dokonać dużej sprzedaży, który mówi „Mam nadzieję, że nie zawalę sprawy.”?

Czy Ty też to robisz? Jeśli tak, to pewnie wysyłasz niewłaściwe sygnały Twojemu Nieświadomemu Umysłowi.

Niewłaściwy sygnał, dlatego że Nieświadomy Umysł nie potrafi przetwarzać przeczeń świadomie. Aby ułatwić wymianę informacji pomiędzy świadomym i Nieświadomym Umyśle, przyjrzyjmy się bliżej tej części nas, która jest tak ważna, a o której wiemy tak niewiele – Nieświadomemu Umysłowi.